LEKKOATLETYCZNE MISTRZOSTWA GDAŃSKA 2014

la1.JPG

Porywisty, północny wiatr i przelotny deszcz – oto tło rywalizacji młodzieży w lekkoatletycznych Mistrzostwach Gdańska, które odbyły się we wtorek 27 maja 2014 r. na gościnnym stadionie GOKF. Takie warunki zaważyły nie tylko na wynikach młodych sportowców, ale przede wszystkim na frekwencji. Krótko mówiąc – uczestników było mniej niż zwykle na tych zawodach.

Nasza kadra również stawiła się na zawodach w niepełnym składzie. Trzeba pochwalić szczególnie naszych biegaczy, którzy przybyli w komplecie i dzielnie walczyli z rówieśnikami na różnych dystansach zajmując z reguły miejsca w drugiej dziesiątce. Na wyróżnienie zasługują Jolanta Sołczyk (2c), która przebiegła dystans 800 m w czasie poniżej 3 min. i zajęła VIII miejsce oraz Konrad Gromadzki (1a), który pokonał dystans 400 m w czasie 58,7 sek. i zajął V miejsce. W konkurencjach technicznych (tj. w skoku w dal, skoku wzwyż, czy pchnięciu kulą) ze względu na dosyć śliskie rozbiegi było sporo niespodzianek. Odległości i wysokości, które nie powinny sprawiać zawodnikom większych trudności okazywały się dla niektórych nie do przejścia. Mimo wszystko medale i dyplomy zostały rozdane, a na bicie rekordów życiowych trzeba poczekać do przyszłego roku. Organizatorzy zapewniali, że zamówią dużo lepszą pogodę.

Tekst i zdjęcia: Jarosław Kovaćs