Liczy się każda kropla

Akcja oddawania krwi przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych staje się coraz bardziej popularna dzięki konkursowi „Młoda krew ratuje życie” organizowanemu przez Polski Czerwony Krzyż. Do II etapu akcji w naszej szkole zgłosiło się 17 osób, które 20 marca 2012 r. wraz z opiekunem udały się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. Po dokonaniu rejestracji, uczniowie przeszli wstępne badanie krwi oraz badanie lekarskie. Okazało się, że wiele osób - mimo ogromnych chęci – nie może oddać krwi ze względu na różnorakie problemy np. z powodu niskiego lub zbyt wysokiego ciśnienia krwi. Wśród oddających krew byli m.in.: Piotr Gacek (klasa 2A), Dawid Tusk (klasa 3C) oraz Karolina Jakubowska (klasa 2C).W sumie w tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły oddali 13,5 l krwi. Zachęcamy wszystkie pełnoletnie, ważące minimum 50 kg osoby do udziału w akcji krwiodawstwa – także indywidualnie. Liczy się przecież każda kropla!

Tekst: Mariola Rautenberg
Zdjęcia: Kinga Piotrowska