Matematyczno –Przyrodniczy Konkurs „Czar Par”

DSC_0145.JPG

Dnia 4 kwietnia 2014 r. odbył się Matematyczno – Przyrodniczy Konkurs „Czar Par”, zorganizowany przez klasę 2A. Do rywalizacji zaprosiliśmy klasy trzecie Gimnazjum nr 3 w Gdańsku. Uczniowie musieli wykazać się z zakresu matematyki, geografii i chemii. Gimnazjaliści otrzymali zadania, które rozwiązywali w parach bez pomocy prowadzącego. Nie zawsze się to udawało, lecz mimo to uczestnicy konkursu przy okazji dobrze się bawili. Uczniowie klas trzecich wykonywali również doświadczenia chemiczne techniką Małej Skali pod nadzorem nauczyciela we współpracy z uczniami klasy 2A. Za rozwiązanie wszystkich zadań każdy uczeń klasy trzeciej otrzymał nagrodę w postaci lizaka.

Konkurs „Czar Par” był dla uczniów klas trzecich znakomitą okazja do powtórzenia materiału przed egzaminem gimnazjalnym z przedmiotów matematyczno – przyrodniczych.

Zuzanna Andrzejczyk kl. 2A

Archiwum 2013/2014