Matematyczno-przyrodniczy Czar Par

19 kwietnia 2011 r. w naszym liceum odbył się "Matematyczno-przyrodniczy Czar Par".

Sędziowali uczniowie klasy drugiej A - VII Liceum Ogólnokształcącego, a z zadaniami zmagali się wybrani spośród najlepszych, uczniowie klas trzecich Gimnazjum im. Jana Pawła II.

Musieli oni w określonym czasie rozwiązać problemy z zakresu przedmiotów ścisłych rozmieszczonych przy dziewięciu stanowiskach. Za najciekawszą konkurencję został uznany „Wielki wyścig”, „Kto chemię zna, ten PH-a nie ma” oraz „Krzyżówka-męczygłówka”. Najtrudniejsze okazały się natomiast Tangramy. Jednak wszyscy zawodnicy spisali się na medal uzyskując ponad sto punktów.

Zwycięzcami zostali:
MIEJSCE I
Anna Cholewińska i Kamil Jastrzembowski
MIEJSCE II
Natalia Rudnicka i Michał Zapaśnik
MIEJSCE III
Michał Bednarz i Jakub Klimkiewicz

Wszystkim uczestnikom dziękuję, zwycięzcom gratuluję i życzę dalszych sukcesów w poznawaniu matematyki i przedmiotów pokrewnych.

Specjalne podziękowania należą się również pani dr Alicji Szabuniewicz za ogromną pomoc w organizację i przeprowadzenie konkursu oraz uczniom klasy drugiej A Liceum za sumienne i staranne pełnienie obowiązków sędziów przy swoich stanowiskach konkursowych.

Tekst: Anna Winkler

Archiwum 2010/2011