Medyczne Dni Nauki w Collegium Biomedicum w Gdańsku

d1.jpg

26 maja 2017 r. klasa I C – realizująca rozszerzony program biologii – wzięła  udział w Medycznych Dniach Nauki na Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku. Wydarzenie miało na celu popularyzację zdrowego stylu życia. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w prezentacjach poszczególnych stoisk medycznych. Zainteresowanie wzbudziło poznanie zasad reakcji chemicznych, które  zaprezentowała Katedra i Zakład Chemii Analitycznej SKN. Ciekawy był również wykład ,,Co kryje w sobie żywność. Dobroczynne i szkodliwe składniki żywności” zorganizowany przez Zakład Żywienia Klinicznego i Dietetyki. Można było zbadać DNA, izolując je ze śliny. To doświadczenie przeprowadził Zakład Medycyny Molekularnej Katedra Biochemii Klinicznej. Uczniowie ćwiczyli szycie chirurgiczne oraz zapoznawali się z zawodem fizjoterapeuty, ratownika medycznego, pielęgniarki. Było to bardzo ciekawe spotkanie, które pomogło w poszerzaniu zainteresowań oraz pasji licealistów z VII Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku.

Tekst i zdjęcia: Justyna Firmanty

Archiwum 2016/2017