Merry Christmas czyli Wesołych Świąt

IMG_0512.jpg
 
Tradycją naszej szkoły są wigilijne spotkania klas z wychowawcami ostatniego dnia nauki, tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Również i w tym roku były one miłym przerywnikiem w codziennej, szkolnej (choć wcale nie takiej znowu szarej ;)) rzeczywistości. Ławki stały się na jeden dzień prawdziwie biesiadnymi stołami, w salach pojawiły się nawet pachnące, żywe choinki, a pod nimi sprawiające tyle radości upominki. Jednym słowem – prawdziwe Święta!
 
Łatwo ulegamy urokowi Bożego Narodzenia, ale coraz częściej gdzieś umyka nam ich prawdziwy sens. Ważniejsza od religijnej refleksji i rozmowy z bliskimi staje się sama oprawa Świąt: potrawy, prezenty czy ozdoby. Dlatego w tym roku nasze szkolne jasełka wystawione 21 grudnia przypominały raczej satyrę, a nie tradycyjną opowieść o wędrówce Maryi i Józefa do Betlejem, narodzinach Chrystusa w stajence i perypetiach pasterzy. Miejscem akcji bożonarodzeniowego przedstawienia uczyniliśmy… galerię handlową. W rytmie swingujących amerykańskich kolęd przez scenę przewinęło się wiele (sądząc po reakcji publiczności) komicznych postaci, m.in. komercyjny Santa Claus, zbuntowane nastolatki, zapracowani biznesmeni i babcia z upiornym wnuczkiem Pawełkiem. Młodzi aktorzy z klas: I b, II a, II b wcielili się w swoje role znakomicie. Brawurowo odegrali role staruszek-malkontentek uczniowie klasy II b – Maciek Stodolski oraz Maciek Aduszkiewicz. 
Wszystkim należą się gratulacje i podziękowania, tym bardziej, że przedstawienie powstawało w bardzo szybkim tempie – pełny i ostateczny zespół teatralny udało się stworzyć dopiero dwa tygodnie przed szkolną Wigilią. Nauczycielską opiekę nad młodymi artystami sprawowali: Grażyna Chrapczyńska, ksiądz Zbigniew Kordowski oraz Bartłomiej Łyziński. 
 

Tekst: Grażyna Chrapczyńska

Archiwum 2012/2013

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

Okręgowa Izba Lekarska

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk