Merry Christmas czyli Wesołych Świąt

IMG_0512.jpg
 
Tradycją naszej szkoły są wigilijne spotkania klas z wychowawcami ostatniego dnia nauki, tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Również i w tym roku były one miłym przerywnikiem w codziennej, szkolnej (choć wcale nie takiej znowu szarej ;)) rzeczywistości. Ławki stały się na jeden dzień prawdziwie biesiadnymi stołami, w salach pojawiły się nawet pachnące, żywe choinki, a pod nimi sprawiające tyle radości upominki. Jednym słowem – prawdziwe Święta!
 
Łatwo ulegamy urokowi Bożego Narodzenia, ale coraz częściej gdzieś umyka nam ich prawdziwy sens. Ważniejsza od religijnej refleksji i rozmowy z bliskimi staje się sama oprawa Świąt: potrawy, prezenty czy ozdoby. Dlatego w tym roku nasze szkolne jasełka wystawione 21 grudnia przypominały raczej satyrę, a nie tradycyjną opowieść o wędrówce Maryi i Józefa do Betlejem, narodzinach Chrystusa w stajence i perypetiach pasterzy. Miejscem akcji bożonarodzeniowego przedstawienia uczyniliśmy… galerię handlową. W rytmie swingujących amerykańskich kolęd przez scenę przewinęło się wiele (sądząc po reakcji publiczności) komicznych postaci, m.in. komercyjny Santa Claus, zbuntowane nastolatki, zapracowani biznesmeni i babcia z upiornym wnuczkiem Pawełkiem. Młodzi aktorzy z klas: I b, II a, II b wcielili się w swoje role znakomicie. Brawurowo odegrali role staruszek-malkontentek uczniowie klasy II b – Maciek Stodolski oraz Maciek Aduszkiewicz. 
Wszystkim należą się gratulacje i podziękowania, tym bardziej, że przedstawienie powstawało w bardzo szybkim tempie – pełny i ostateczny zespół teatralny udało się stworzyć dopiero dwa tygodnie przed szkolną Wigilią. Nauczycielską opiekę nad młodymi artystami sprawowali: Grażyna Chrapczyńska, ksiądz Zbigniew Kordowski oraz Bartłomiej Łyziński. 
 

Tekst: Grażyna Chrapczyńska

Archiwum 2012/2013

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

British Council