Międzynarodowe seminarium w Herning w Danii

13.JPG

 W dniach 11–14 listopada 2017 r. w ramach projektu Erasmus+ OurDemocratic Europe dwoje uczniówklas trzecich VII LO wraz z opiekunem wzięło udział w międzynarodowym seminarium w Herning w Danii. Byliśmy gośćmi biblioteki miejskiej, która jest równocześnie miejscem angażującym młodych ludzi w kulturę oraz działania na rzecz rozwoju demokracji europejskiej.

Tematem trzeciego już spotkania uczniów z Polski, Holandii, Belgii i Danii były innowacje w dziedzinach, takich jak sztuka, design, moda, media, sport, zdrowie, ekologia. W trakcie warsztatów uczniowie dyskutowali i wspólnie wypracowywali rozwiązania współczesnych problemów ważnych dla młodych ludzi w całej Europie, wykorzystując metodę design thinking.

Rezultatem intensywnej i twórczej pracy międzynarodowych zespołów były filmy ilustrujące współczesne problemy i ich innowacyjne rozwiązania. Ich prezentacja nastąpiła w trakcie uroczystej Gali Oskarowej.

Pobyt w Danii obfitował w interesujące wydarzenia. Jednym z nich była wizyta w Lego House – miejscu promującym kreatywną zabawę. Kolejnym – możliwość uczestnictwa w koncercie operowym młodych wykonawców z Danii i Wielkiej Brytanii w ramachprojektu Aarchus 2017 Europejska Stolica Kultury. Jeszcze innym – spotkanie integracyjne  w Slagteriet, centrum kultury stworzonym przez młodych ludzi dla młodych ludzi, w którym mają możliwośćspędzania wolnego czasu i rozwijania własnych pasji.

Seminarium międzynarodowe w Danii pozwoliło na wymianę myśli, doświadczeń, pogłębienie zawartych wcześniej przyjaźni oraz zainspirowało uczniów do zaangażowania w działania na rzecz rozwoju demokracji europejskiej inicjowane przez szkoły, biblioteki i inne instytucje kultury.

Tekst: Agnieszka Juźwiak

Aktualności

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

British Council