MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LICZBY PI

Foto nr  1.JPG

Datę 14 marca w notacji amerykańskiej zapisuje się jako 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby Pi. Wiele szkół na całym świecie obchodzi wtedy święto matematyki -  Pi Day. W naszej szkole 14 marca 2017 roku Liczba Pi witała uczniów kolejnymi cyframi swojego nieskończonego, nieokresowego rozwinięcia. Uczniowie uczcili ludolfinę, biorąc udział w konkursach. W kategorii ,,film” wygrała drużyna z klasy 2 B w składzie - Weronka Kukawka, Hanna Łosińska, Dominik Chodkowski  i Mateusz Kucharski. W kategorii kulinarnej najlepiej nawiązywało do własności Liczby Pi ciasto Julii Apostołowicz z klasy 1 B – było okrągłe i „nieskończenie kolorowe”... Przez publiczność za najsmaczniejszy został uznany wypiek Magdy Bielickiej z klasy 2 A, a ciasto Klaudii Bulińskiej  i Weroniki Florianowicz  z klasy 1 D   prezentowało najładniejszą graficznie Liczbę Pi. W konkursie recytatorskim bezkonkurencyjna była Paulina Szlagowska z klasy1 D, która bez zająknięcia wymieniła 72 cyfry rozwinięcia dziesiętnego Liczby Pi, drugie miejsce zajął Kacper Kalczyński z 2 B – wyrecytował 29 cyfr. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Światowy  Pi Day w VII LO cieszy się ogromną popularnością. Dzięki niemu wiedza matematyczna jest popularyzowana a jej nauka staje się przyjemnością.

Organizatorzy konkursów

Anna Winkler, Jadwiga Mosakowska, Izabela Dułak