MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LICZBY PI

Foto nr  1.JPG

Datę 14 marca w notacji amerykańskiej zapisuje się jako 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby Pi. Wiele szkół na całym świecie obchodzi wtedy święto matematyki -  Pi Day. W naszej szkole 14 marca 2017 roku Liczba Pi witała uczniów kolejnymi cyframi swojego nieskończonego, nieokresowego rozwinięcia. Uczniowie uczcili ludolfinę, biorąc udział w konkursach. W kategorii ,,film” wygrała drużyna z klasy 2 B w składzie - Weronka Kukawka, Hanna Łosińska, Dominik Chodkowski  i Mateusz Kucharski. W kategorii kulinarnej najlepiej nawiązywało do własności Liczby Pi ciasto Julii Apostołowicz z klasy 1 B – było okrągłe i „nieskończenie kolorowe”... Przez publiczność za najsmaczniejszy został uznany wypiek Magdy Bielickiej z klasy 2 A, a ciasto Klaudii Bulińskiej  i Weroniki Florianowicz  z klasy 1 D   prezentowało najładniejszą graficznie Liczbę Pi. W konkursie recytatorskim bezkonkurencyjna była Paulina Szlagowska z klasy1 D, która bez zająknięcia wymieniła 72 cyfry rozwinięcia dziesiętnego Liczby Pi, drugie miejsce zajął Kacper Kalczyński z 2 B – wyrecytował 29 cyfr. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Światowy  Pi Day w VII LO cieszy się ogromną popularnością. Dzięki niemu wiedza matematyczna jest popularyzowana a jej nauka staje się przyjemnością.

Organizatorzy konkursów

Anna Winkler, Jadwiga Mosakowska, Izabela Dułak

Archiwum 2016/2017

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

British Council