Międzynarodowy konkurs YPEF ,,Młodzież w lasach Europy”

IMG_3158.JPG

 29 kwietnia 2014 roku odbyła się IV edycja międzynarodowego konkursu YPEF ,,Młodzież w lasach Europy”. Już po raz kolejny nasze liceum jest Szkołą YPEF, stając się na czas eliminacji etapu krajowego gospodarzem uroczystości. Głównym organizatorem konkursu była Pani Małgorzata Raduńska – przedstawiciel Lasów Państwowych w Gdańsku.

Eliminacje odbywały się w języku angielskim. Uczestnicy rozwiązywali test, składający się z 20 pytań dotyczących tematyki lasów i leśnictwa Europy oraz 30 zadań z zakresu wiedzy na temat lasów i leśnictwa poszczególnych krajów europejskich. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły.

Integracja przez edukację – te słowa najlepiej oddają ideę konkursu zgodną z priorytetami Unii Europejskiej. Organizatorzy pragną przybliżyć młodym ludziom poczucie, że przyroda europejska z jej różnorodnością biologiczną to jedna całość i nasze wspólne dobro.

 

 

Tekst: Iwona Koch

Archiwum 2013/2014

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

British Council