Międzynarodowy konkurs YPEF ,,Młodzież w lasach Europy”

IMG_3158.JPG

 29 kwietnia 2014 roku odbyła się IV edycja międzynarodowego konkursu YPEF ,,Młodzież w lasach Europy”. Już po raz kolejny nasze liceum jest Szkołą YPEF, stając się na czas eliminacji etapu krajowego gospodarzem uroczystości. Głównym organizatorem konkursu była Pani Małgorzata Raduńska – przedstawiciel Lasów Państwowych w Gdańsku.

Eliminacje odbywały się w języku angielskim. Uczestnicy rozwiązywali test, składający się z 20 pytań dotyczących tematyki lasów i leśnictwa Europy oraz 30 zadań z zakresu wiedzy na temat lasów i leśnictwa poszczególnych krajów europejskich. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły.

Integracja przez edukację – te słowa najlepiej oddają ideę konkursu zgodną z priorytetami Unii Europejskiej. Organizatorzy pragną przybliżyć młodym ludziom poczucie, że przyroda europejska z jej różnorodnością biologiczną to jedna całość i nasze wspólne dobro.

 

 

Tekst: Iwona Koch

Archiwum 2013/2014

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

Okręgowa Izba Lekarska

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk