Międzynarodowy konkurs YPEF ,,Młodzież w lasach Europy”

IMG_3158.JPG

29 kwietnia 2014 roku odbyła się IV edycja międzynarodowego konkursu YPEF ,,Młodzież w lasach Europy”. Już po raz kolejny nasze liceum jest Szkołą YPEF, stając się na czas eliminacji etapu krajowego gospodarzem uroczystości. Głównym organizatorem konkursu była Pani Małgorzata Raduńska – przedstawiciel Lasów Państwowych w Gdańsku.

Eliminacje odbywały się w języku angielskim. Uczestnicy rozwiązywali test, składający się z 20 pytań dotyczących tematyki lasów i leśnictwa Europy oraz 30 zadań z zakresu wiedzy na temat lasów i leśnictwa poszczególnych krajów europejskich. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły.

Integracja przez edukację – te słowa najlepiej oddają ideę konkursu zgodną z priorytetami Unii Europejskiej. Organizatorzy pragną przybliżyć młodym ludziom poczucie, że przyroda europejska z jej różnorodnością biologiczną to jedna całość i nasze wspólne dobro.

Tekst: Iwona Koch

Archiwum 2013/2014