MiniDeutsch - lekcja w przedszkolu

IMG_5467.JPG

 Uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego w Gdańsku entuzjastycznie odnieśli się do propozycji przeprowadzenia zajęć dydaktycznychw przedszkolu znajdującym się niedaleko naszej szkoły. Zajęcia te przeprowadzili… w języku niemieckim!

W kwietniu 2014r. grupa uczniów klasy Ic: Karolina Dombrowska, Marzena Matyniak, Aneta Żukowska, Agata Kurek oraz Karol Nowakowski wzięła udział w projekcie edukacyjnym „MiniDeutsch”, który rozpoczynał działania w ramach większego projektu pt. „Deutsch beisst nicht – Niemiecki nie gryzie”.

Uczniowie samodzielnie przygotowali, a następnie przeprowadzili dwie lekcje z grupą cztero- oraz pięciolatków w pobliskim Przedszkolu Nr 58. Obie lekcje pt. „Hallo, wie geht’s” bardzo się przedszkolakom podobały. Śpiewane piosenki, rymowanki i zaplanowane zabawy nie okazały się dla nich za trudne i wszystkie dzieci chętnie wzięły w nich udział. Szczególnie entuzjastycznie przedszkolaki uczestniczyły w zabawie ruchowej z elementami pantomimy, a już absolutną  furorę wywołała prawdziwa policyjna czapka w zabawie w policjanta. Z kolei licealiści mogli po raz pierwszy wcielić się w rolę nauczyciela języka obcego i na własnej skórze poczuć, jak niełatwe, a jednocześnie niezwykle satysfakcjonujące i pełne niespodzianek bywa to zadanie. :)

 

Koordynatorka projektu: Kamila Szczepankiewicz

 

 

 

 

Zdjęcia: Agata Kurek, kl. IC

Archiwum 2013/2014

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

British Council