MiniDeutsch - lekcja w przedszkolu

IMG_5467.JPG

Uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego w Gdańsku entuzjastycznie odnieśli się do propozycji przeprowadzenia zajęć dydaktycznychw przedszkolu znajdującym się niedaleko naszej szkoły. Zajęcia te przeprowadzili… w języku niemieckim!

W kwietniu 2014r. grupa uczniów klasy Ic: Karolina Dombrowska, Marzena Matyniak, Aneta Żukowska, Agata Kurek oraz Karol Nowakowski wzięła udział w projekcie edukacyjnym „MiniDeutsch”, który rozpoczynał działania w ramach większego projektu pt. „Deutsch beisst nicht – Niemiecki nie gryzie”.

Uczniowie samodzielnie przygotowali, a następnie przeprowadzili dwie lekcje z grupą cztero- oraz pięciolatków w pobliskim Przedszkolu Nr 58. Obie lekcje pt. „Hallo, wie geht’s” bardzo się przedszkolakom podobały. Śpiewane piosenki, rymowanki i zaplanowane zabawy nie okazały się dla nich za trudne i wszystkie dzieci chętnie wzięły w nich udział. Szczególnie entuzjastycznie przedszkolaki uczestniczyły w zabawie ruchowej z elementami pantomimy, a już absolutną  furorę wywołała prawdziwa policyjna czapka w zabawie w policjanta. Z kolei licealiści mogli po raz pierwszy wcielić się w rolę nauczyciela języka obcego i na własnej skórze poczuć, jak niełatwe, a jednocześnie niezwykle satysfakcjonujące i pełne niespodzianek bywa to zadanie. :)

Koordynatorka projektu: Kamila Szczepankiewicz

Zdjęcia: Agata Kurek, kl. IC