Misja szkoły

W VII Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Wybickiego uczeń zdobywa nie tylko wszechstronną wiedzę, ale także znajduje zrozumienie i wsparcie dla swoich indywidualnych zainteresowań, pasji i dążeń. W tym celu Dyrektor Szkoły dba o właściwy dobór kadry pedagogów, stawiając na ludzi kreatywnych, nie bojących się trudnych wyzwań i nowych zadań, lubiących pracę z młodzieżą i posiadających doskonały warsztat pracy.

W naszej szkole uczniowie pogłębiają swoją znajomość historii i kultury polskiej oraz europejskiej, a jednym z najważniejszych zadań wychowawczych jest tworzenie klimatu otwarcia na innych i odpowiedzialności za swoje postępowanie.