"Młoda krew ratuje życie"

W tym roku szkolnym po raz drugi uczestniczyliśmy w turnieju pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Życie”. W trzech akcjach, zorganizowanych pod opieką p. Haliny Pękalskiej (1 października 2010 r. – w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Gdańsku, 11 stycznia 2011 r. – w ambulansie zaparkowanym przed gmachem szkoły i 18 marca 2011 r. – w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Gdańsku) uczniowie VII LO oddali w sumie 31,5 l krwi.

To o 4,5 litra więcej niż w ubiegłym roku szkolnym! Dlatego też w VIII Edycji turnieju w Honorowym Krwiodawstwie organizowanego pod patronatem Wojewody Pomorskiego otrzymaliśmy zasłużone wyróżnienie, uzyskując V miejsce wśród 22 szkół ponadgimnazjalnych, które wzięły udział w konkursie. Kryterium był tzw. wskaźnik aktywności, czyli ilość krwi oddanej w ramach turnieju w przeliczeniu na jednego pełnoletniego ucznia szkoły. Wskaźnik ten wyniósł w naszym liceum 0,273 ml. Uczniowie, którzy najbardziej zasłużyli się w tegorocznej akcji krwiodawstwa, to: Karol Suckrau (klasa II A), Dorota Ciołek (klasa II C) oraz Łukasz Dawidowski (klasa II B).

Z rąk Wojewody Pomorskiego, pana Romana Zaborowskiego, otrzymaliśmy także drugi puchar – za najlepszą promocję honorowego krwiodawstwa. Tu również, jak w poprzedniej kategorii, uzyskaliśmy V miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych. Liczymy, że ten sukces zachęci uczniów VII LO do udziału w akcjach oddawania krwi w przyszłym roku szkolnym.

Tekst: Mariola Rautenberg
Zdjęcia: Barbara Bochniak- Dembek

Archiwum 2010/2011

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

British Council