Młoda Krew Ratuje Życie

Młoda krew ratuje życie 2011

Podobnie jak w roku ubiegłym, tak też i w tym roku szkolnym VII LO przystąpiło do konkursu „Młoda Krew Ratuje Życie”. Jednym z celów konkursu, organizowanego przez Polski Czerwony Krzyż, jest popularyzowanie idei honorowego oddawania krwi. 9 grudnia 2011 r. wszyscy pełnoletni uczniowie VII LO mieli szansę, by podzielić się darem życia, oddając krew w specjalnym ambulansie stacji krwiodawstwa, który przyjechał pod naszą szkołę. Uczniowie klasy 2c przygotowali plakaty i ulotki, zachęcające do udziału w akcji także mieszkańców osiedla Chełm. 9 grudnia oddał krew również dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 7, pan Marcin Hintz, przyczyniając się w ten sposób do promowania idei konkursu i dając wszystkim dobry przykład. W sumie krew oddało 23 uczniów klas trzecich, w tym trzech uczniów klasy 3a - Karol Suckrau, Rafał Fuchs i Michał Zygmański - już po raz kolejny w tym roku szkolnym! Dzięki wspaniałej postawie uczniów oraz pana dyrektora uzyskaliśmy naprawdę niezły wynik – ponad 12 litrów oddanej krwi. Oczywiście na tym nie koniec – kolejna akcja w marcu. Mamy nadzieję, że do zakończenia konkursu zdołamy pobić nasz ubiegłoroczny wynik, który wynosił 31,5 l krwi.

Tekst: Mariola Rautenberg

Archiwum 2011/2012