Młoda krew ratuje życie

DSC07728.jpg

Rozpoczęła się kolejna, X Edycja Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych, Pomaturalnych i Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Życie”.

Podobnie jak w poprzednich latach, tak i w tym roku VII LO przystąpiło do konkursu. Zorganizowaliśmy już dwie akcje krwiodawstwa – pierwsza z nich odbyła się 26 września br. i wzięło w niej udział 24 uczniów oraz troje nauczycieli: pan dyrektor ZSO Nr 7, Marcin Hintz, pani pedagog Karina Pomykała oraz pani Anna Winkler. W sumie oddaliśmy wówczas ponad 6 litrów krwi. Druga akcja odbyła się 29 listopada 2012 r. Do udziału w niej zgłosiły się 32 osoby, w tym jeden absolwent VII LO oraz jedna osoba spoza szkoły. Po wstępnych badaniach krew mogło oddać 14 osób, co daje wynik 6300 ml. Warto dodać, że krew oddana 29 listopada 2012 r. w całości została przekazana dla ciężko chorej dziewczynki. Odpowiedzieliśmy w ten sposób na apel jej rodziców, który pojawił się w Internecie trzy dni wcześniej. 10-miesięczna Ada trafiła do szpitala z podejrzeniem sepsy i jest leczona w Pomorskim Centrum Traumatologii. Kolejną akcję oddawania krwi – niewykluczone, że również dla Ady, jeśli będzie taka potrzeba – zaplanowaliśmy na 29 stycznia 2013r.

Tekst: Mariola Rautenberg
Zdjęcia: Kinga Piotrowska