DEBATA – MŁODZIEŻ W DZIAŁANIU

11542033_1619859748231346_516009010599324256_n.jpg

Stowarzyszenie MORENA, Młodzieżowa Rada Miasta oraz  Instytut Kultury Miejskiej zorganizowały  25 czerwca 2015 r. spotkanie reprezentantów szkół ponadgimnazjalnych związanych z projektem MŁODZI W DZIAŁANIU w oparciu o fundusze ERASMUS+.

Motywem przewodnim trzygodzinnego spotkania, w którym uczestniczyło pięcioro uczniów z naszego liceum było wysondowanie potrzeb młodych ludzi żyjących w naszym mieście. W pierwszej części spotkania młodzież ustalała listę problemów i realnych sposobów ich rozwiązania. Moderatorem tej części spotkania byli edukatorzy Stowarzyszenia MORENA. Jego drugą część stanowiła debata z przedstawicielem Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku - panem Piotrem Olechem. Moderatorem dyskusji był Jakub Waszak - uczeń VII LO w Gdańsku. Przedstawił on szereg wypracowanych zagadnień, które będą podstawą dalszej współpracy od września 2015 roku. Oto one:

1.         Informacyjna strona internetowa dla młodzieży, zawierająca informacje o wolnych miejscach pracy, wydarzeniach kulturalnych itp.

2.         Powstanie nowych kierunków edukacyjnych, szczególnie technicznych.

3.         Potrzeba większej liczby zajęć praktycznych w edukacji (np. fizyka chemia)

4.         Spotkania cykliczne pomiędzy Prezydentem Miasta i Młodzieżową Radą, dialog społeczny
z młodzieżą.

5.         Fundusze dla Młodzieżowej Rady Miasta.

6.         Badanie opinii uczniów na temat lekcji wychowania fizycznego i religii.

To dopiero początek naszej drogi. Kolejne spotkanie już po wakacjach.

Tekst i zdjęcia: Janusz Klemens

Archiwum 2014/2015