Nagrody w V Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Wejrzeć w siebie”

Foto 1Konkurs recytatorski (4).jpg

31 maja 2017 r. w gdańskim Pałacu Młodzieży odbył się V Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Wejrzeć w siebie” organizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza, poświęcony twórczości Bolesława Leśmiana. Uczniowie klasy 1d, którzy wzięli udział w konkursie, musieli się zmierzyć z utworami wyjątkowo trudnymi dla współczesnego odbiorcy, który z poezją jest raczej na bakier. Charakterystyczne „leśmianizmy” czyli poetyckie neologizmy oraz tautologie wymagają bardzo dobrej dykcji, a regularna na ogół melodyka wierszy nie ułatwia interpretacji recytatorowi. Mimo to nasi uczniowie wypadli bardzo dobrze, rywalizując m. in. z uczestnikami z II, III, XV i XX LO. Wielogodzinna praca nad tekstami Bolesława Leśmiana zaowocowała sukcesami w konkursie: Martyna Myszkowska otrzymała II miejsce za „Dusiołka”, a Ryszard Matysek IV miejsce za… „Matyska”! W scenicznych zmaganiach wzięła udział również Weronika Wrzosek, która recytowała „Kopciuszka”.

Tekst i zdjęcia: Mariola Rautenberg

Archiwum 2016/2017