Niech żyje Polska Niepodległa

A.34.jpg

Z okazji 97 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę 10 listopada 2015 roku w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Wybickiego w Gdańsku odbyła się uroczysta akademia. Dzień był szczególnie podniosły, gdyż honorowymi gośćmi byli nauczyciele i uczniowie ze Społecznej Szkoły Polskiej im. Tadeusza Reytana z Baranowicz na Białorusi.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Polski w wykonaniu dzieci
z Przedszkola nr 85 i społeczności naszej szkoły. ,,Wesoły ul” wspaniale się prezentował
w strojach galowych przyozdobionych biało-czerwonymi kotylionami. Następnie uczniowie z klasy I B deklamowali wiersze i śpiewali patriotyczne pieśni pod kierunkiem Pana Bartłomieja Łyzińskiego. Nie zabrakło też współczesnych piosenek takich jak ,,Nie mamy nic do stracenia”, ,,Miasto” , ,,Biała Armia”, ,,Co mi Panie dasz”. Utwory zostały wspaniale wykonane przez dziewczęta z klasy I B oraz Piotra Klawikowskiego z klasy III A. Na skrzypcach akompaniowała Annika Rehmus z klasy IA. Akademia była połączeniem tradycji z nowoczesnością. Na koniec nad salą poszybowało wystrzałowe konfetti.

Uczniowie klasy I B pod kierunkiem Pani Wioletty Piskały zaprezentowali wspaniałe umiejętności artystyczno – wokalne. Z ogromnym zaangażowaniem przygotowali akademię, która dostarczyła wielu przeżyć. Wszyscy z dumą podziwiali tak wspaniałych artystów. Takiej akademii jeszcze w naszej szkole nie było! Aż łezka w oku się zakręciła od tych wszystkich wrażeń…

Tekst: Wioletta Piskała
Zdjęcia: Janusz Klemens