,,NIEMIECKI GÓRĄ” Srebro i brąz w III Ogólnopolskim Konkursie na Niemieckojęzyczną i/lub Anglojęzyczną Prezentację

 

W ostatnich dniach uczniowie naszego liceum pokazali, że warto uczyć się języka niemieckiego. Dzięki ciężkiej pracy i niespotykanej pomysłowości napisali wspaniałe referaty, ilustrując je prezentacją multimedialną i filmem, co zapewniło im miejsce w gronie laureatów na poziomie ogólnopolskim.

Anika Rehmus z klasy I a oraz Damian z II a wywalczyli sobie drugie i trzecie miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie na Niemieckojęzyczną i/lub Anglojęzyczną Prezentację, którego finał odbył się 9 marca 2016 r. we Włocławku w gmachu III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej przy ul. Bechiego 1. Anika pisała na temat znaczenia przyjaźni w życiu młodego człowieka. Damian o tym, czym jest praca – przekleństwem czy błogosławieństwem.

Następnie stawić musieli czoła komisji. Podkreślić należy, iż uczestnicy nie znali wcześniej pytań ani nie mieli czasu na przygotowanie odpowiedzi. Konkurs przypominał zatem nawet nie maturę ustną, lecz wręcz obronę pracy dyplomowej. Anika i Damian spisali się na medal, udzielając bezbłędnych i wyczerpujących odpowiedzi. Zdobyli brąz i srebro dla naszej „siódemki”, dlatego należą im się gromkie brawa i gratulacje!

 

 

 

 

 

Zdjęcia: Anika Rehmus Tekst: Anna Bałuta

Archiwum 2015/2016

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

Okręgowa Izba Lekarska

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk