Odpowiedzialność = dorosłość

W poniedziałek 7 marca 2011 r. zakończył się w naszej szkole cykl warsztatów nt. odpowiedzialności karnej, organizowanych we współpracy ze Strażą Miejską w Gdańsku. Celem warsztatów było przekazanie uczniom informacji na temat przepisów i regulacji prawnych, które bezpośrednio dotyczą młodych ludzi.

Uczniowie klas drugich, stojący u progu dorosłości, mieli również okazję dowiedzieć się, jakie konsekwencje mogą ich spotkać za łamanie prawa obowiązującego w Polsce.

Dodatkowo podczas zajęć poruszony został temat zmiany percepcji człowieka po spożyciu alkoholu. Uczestnicy mogli przymierzyć okulary, które symulowały postrzeganie człowieka, będącego w stanie nietrzeźwym. Przyszli kierowcy przekonali się, że w takich okularach trudno jest nawet przejść kilka metrów, nie mówiąc o prowadzeniu pojazdu.

Z pewnością, wyposażeni w wiedzę na temat przepisów prawa, nasi uczniowie odpowiedzialnie wejdą w dorosłe życie.

Tekst i zdjęcia: Karina Pomykała