OGÓLNOPOLSKI KONKURS MULTIMEDIALNY „Przeżyłem, widziałem, Tobie opowiem, a Ty przekaż innym”

Karol Górny– uczeń klasy II B 4 marca 2014 roku został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Multimedialnego pt. Przeżyłem, widziałem, Tobie opowiem, a Ty przekaż innym zorganizowanego przez Dom Kultury ZACISZE w Warszawie pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Targówek.

Konkurs jest częścią projektu edukacyjnego Szlakiem Hymnu, którego głównym celem jest wychowanie patriotyczne młodzieży oraz rozbudzenie w niej dumy z przynależności do narodu polskiego i ojczyzny narodów – Europy. Pomysłodawcą i duchowym opiekunem historycznego szlaku jest ksiądz Jan Zalewski, proboszcz parafii Haderslev w Danii. Konkurs skierowany jest do młodzieży, której szkoła w nazwie nosi imię Hymnu Narodowego lub wybitnych postaci związanych z Hymnem.

W tym roku uczniowie zapisywali relacje świadków historii, by ocalić je od zapomnienia. Nagrodą był udział w VI Rajdzie Szlakiem Hymnu Narodowego 2014 na trasie Polska-Czechy-Węgry-Serbia-Rumunia-Polska, który miał miejsce w dniach 26 kwietnia –
10 maja 20114 r..

Karol Górny zrealizował film pt. Mój Mazurek Dąbrowskiego.

Oto link do nagrodzonego filmu:

Tekst: Janusz Klemens

Archiwum 2013/2014