Olimpiada Języka Rosyjskiego

8 marca 2014 roku uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego w Gdańsku – Władimir Łazarew i Oleg Griń wzięli udział w jubileuszowej XLV Olimpiadzie Języka Rosyjskiego dla uczniów szkół średnich z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Konkurs miał miejsce w Rosyjskim Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku. Wzięli w nim udział uczniowie szkół średnich z Gdańska, Gdyni, Kwidzyna, Słupska, Szczecina, Koszalina. Uczestników Olimpiady powitała wicekonsul z Konsulatu Generalnego Federacji Rosyjskiej w Gdańsku Pani Jekaterina Szarkowa oraz dyrektor RCNK Pani Jelena Wołgina, jak również przewodnicząca Pomorskiego Oddziału Stowarzyszenia Współpracy ,,Polska-Wschód" Pani Anna Firlej.

Olimpiada jest jedną z najstarszych w Polsce. Konkurs polegał na rozwiązaniu zadań o charakterze leksykalno - gramatycznym oraz - w części ustnej - zaprezentowaniu umiejętności w dyskusji na wylosowany temat. Organizatorami Olimpiady jest Ministerstwo Edukacji oraz Pomorski Oddział Stowarzyszenia Współpracy ,,Polska-Wschód". Wydarzenie jest wspierane przez Rosyjskie Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku.

Władimir Łazarew i Oleg Griń zajęli wysokie lokaty. Olegowi zabrakło jedynie dwóch punktów, by uczestniczyć w ogólnopolskim etapie olimpiady. 14 marca w Rosyjskim Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku odbyła się ceremonia wręczenia nagród i dla zwycięzców i uczestników. Uczniowie naszej szkoły otrzymali wyróżnienia i dyplomy.

 

 

Tekst: Justyna Firmanty

Archiwum 2013/2014

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

British Council