Olimpiada Języka Rosyjskiego

8 marca 2014 roku uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego w Gdańsku – Władimir Łazarew i Oleg Griń wzięli udział w jubileuszowej XLV Olimpiadzie Języka Rosyjskiego dla uczniów szkół średnich z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Konkurs miał miejsce w Rosyjskim Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku. Wzięli w nim udział uczniowie szkół średnich z Gdańska, Gdyni, Kwidzyna, Słupska, Szczecina, Koszalina. Uczestników Olimpiady powitała wicekonsul z Konsulatu Generalnego Federacji Rosyjskiej w Gdańsku Pani Jekaterina Szarkowa oraz dyrektor RCNK Pani Jelena Wołgina, jak również przewodnicząca Pomorskiego Oddziału Stowarzyszenia Współpracy ,,Polska-Wschód" Pani Anna Firlej.

Olimpiada jest jedną z najstarszych w Polsce. Konkurs polegał na rozwiązaniu zadań o charakterze leksykalno - gramatycznym oraz - w części ustnej - zaprezentowaniu umiejętności w dyskusji na wylosowany temat. Organizatorami Olimpiady jest Ministerstwo Edukacji oraz Pomorski Oddział Stowarzyszenia Współpracy ,,Polska-Wschód". Wydarzenie jest wspierane przez Rosyjskie Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku.

Władimir Łazarew i Oleg Griń zajęli wysokie lokaty. Olegowi zabrakło jedynie dwóch punktów, by uczestniczyć w ogólnopolskim etapie olimpiady. 14 marca w Rosyjskim Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku odbyła się ceremonia wręczenia nagród i dla zwycięzców i uczestników. Uczniowie naszej szkoły otrzymali wyróżnienia i dyplomy.

Tekst: Justyna Firmanty

Archiwum 2013/2014