Paulina Burchanowa Finalistką Olimpiady!

Z wielka radością informujemy, iż uczennica VII Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego w Gdańsku Paulina Burchanowa (klasa III C) uzyskała tytuł FINALISTY XLII Olimpiady Języka Rosyjskiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Olimpiada Języka Rosyjskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, powołana do życia w roku 1969, należy do najstarszych olimpiad przedmiotowych w naszym kraju.

Głównym celem Olimpiady jest propagowanie praktycznej znajomości języka rosyjskiego oraz wiedzy objętej tematyką Olimpiady z zakresu tradycji i teraźniejszości szeroko rozumianej kultury materialnej i duchowej Rosji. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się bardzo dobrą znajomością języka rosyjskiego w zakresie poszczególnych umiejętności językowych (poziom B2 wg Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego) oraz wiedzą z zakresu tematyki Olimpiady, wykraczającą poza szkolny program nauczania języka rosyjskiego.

Organizatorem merytorycznym Olimpiady jest Instytut Rusycystyki Uniwersytetu Warszawskiego na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Archiwum 2010/2011