Pierwsza akcja krwiodawstwa

IMG_1374.JPG

Dnia 25 września 2013 po raz kolejny ambulans RCKiK zaparkował pod naszym liceum-jak co roku, rozpoczęliśmy szkolną akcję krwiodawstwa, której wynikiem było uzyskanie 4050 ml krwi. Nie jest to wysoki wynik, ponieważ spośród 23 osób, które zgłosiły się do poboru krwi, tylko 9 mogło podzielić się darem życia. Zdecydowały względy medyczne - wielu zgłaszających się wyeliminowały jesienne infekcje, niewłaściwe ciśnienie krwi, niedobór żelaza, kłopoty z tarczycą lub niedowaga (osoba oddająca krew musi ważyć co najmniej 50 kg). Pocieszający okazał się fakt, że dzięki nagłośnieniu akcji wśród mieszkańców osiedla Chełm, do oddania krwi zgłosiło się kilka osób spoza naszej szkoły.

Tekst: Mariola Rautenberg
Zdjęcia Marta Bukowska, klasa 3b