Płacz łzami świata kiedy już wiesz o Katyniu

Foto 1.JPG

6 kwietnia 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole dzień poświęcony uczczeniu pamięci Zbrodni Katyńskiej. Zgromadzeni w holu uczniowie klas o profilu prawno-dyplomatycznym – 1B, 2B i 3B – wysłuchali prelekcji Piotra Szubarczyka, pracownika IPN, twórcy wielu publikacji na temat Katynia i innych sowieckich miejsc zagłady podczas II wojny światowej oraz wzięli udział w panelu dyskusyjnym prowadzonym przez mecenasa Romana Nowosielskiego, prawnika reprezentującego rodziny ofiar Katynia przed trybunałem w Strasburgu. Wśród zaproszonych na spotkanie gości była także członkini Rodziny Katyńskiej, Pani Cecylia Riedl, której opowieść wywarła na słuchaczach wstrząsające wrażenie. Na zakończenie goście wraz z uczniami zwiedzili prezentowaną w VII LO wystawę czasową IPN poświęconą Zbrodni Katyńskiej.

Spotkanie w interesujący sposób pogłębiło naszą wiedzę na temat tragicznych wydarzeń, jakie rozegrały się w Katyniu, Charkowie i Miednoje, gdzie w bestialski sposób zamordowano kilkadziesiąt tysięcy polskich jeńców.

Tekst: Mariola Rautenberg

Archiwum 2016/2017