Pływacy VII LO medalistami Mistrzostw Gdańska!

Pływacy VII LO medalistami

11 i 12 stycznia 2012 r. na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się zawody sportowe sztafet pływackich gdańskich szkół ponadgimnazjalnych. Pierwszego dnia wystartowały zespoły dziewcząt z trzynastu szkół Gdańska. Rewelacyjnie spisały się zawodniczki naszej szkoły, które po raz pierwszy w historii startów dziewcząt VII LO, zdobyły brązowy medal Mistrzostw Gdańska. Dziewczęta wystąpiły w składzie:

1. Aleksandra Grzemska – IIB
  2. Monika Wesołowska – IC
  3. Joanna Cichon – IIIB
  4. Małgorzata Doliniec - IC
  5. Aleksandra Klein - IC
  6. Daria Gojtowska - IC
  7. Agnieszka Piekarska - IIIC
  8. Justyna Królak - IIIC
  9. Patrycja Sobocka – IIIA

Klasyfikacja końcowa sztafet pływackich dziewcząt:1. XV LO; 2. V LO; 3. VII LO;4. GLA; 5. II LO; 6. I LO; 7. ZSZ nr 9; 8. VIII LO; 9. XIX LO;10. ZSM; 11. SOiO;
12. XX LO; 13.III LO.

Kolejnym dniem zawodów była rywalizacja chłopców. Nasi pływacy wystąpili w roli faworytów i obrońców tytułu Mistrza Gdańska. Występ naszych uczniów zakończył się zdobyciem srebrnego medalu i tytułu Wicemistrzów Gdańska.

Pływacy wystąpili w składzie:

1. Paweł Gabis – III B
  2. Jakub Kowalczuk – II B
  3. Marek Kowalczyk – II A
  4. Jakub Dampc – I A
  5. Wojciech Brzeziński – I A
  6. Maciej Aduszkiewicz I B

Klasyfikacja końcowa sztafet pływackich chłopców: 1. III LO; 2. VII LO; 3.SOiO;4.VIII LO; 5. V LO;6.ZSE; 7.II LO; 8. GLA; 9.IX LO;10.XX LO;
11.
XV LO;12. ZSŁ.;13.I LO;14. PSB; 15. PSR.

Gratulujemy naszym sportowcom i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych zawodach.

Tekst: Bogdan Wolf

Archiwum 2011/2012