Poetyckie urodziny Zbigniewa Herberta

IMG_3762.JPG

 

Uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku 11 września 2014 roku wzięli udział w obchodach 90. urodzin Zbigniewa Herberta zorganizowanych przez Fundację Centrum Solidarności. Miasteczko poety stanęło na Placu Dariusza Kobzdeja. Mieliśmy okazję porozmawiać o Z. Herbercie i Jego twórczości. Uczestniczyliśmy w warsztatach na temat wybranych wierszy. Odtwarzaliśmy słuchowiska i utwory czytane przez samego Herberta. Kilkoro z uczniów wzięło udział w warsztatach komiksowych opartych na prozie i dramatach poety.

-Nie próbujemy interpretować jego utworów, tylko staramy się wyciągnąć z nich pewne elementy, które są na poziomie graficznym interesujące i z nich stworzyć własne historie. Dla niektórych młodych ludzi to pierwszy kontakt z rysowaniem komiksów, więc możemy podzielić się swoją wiedzą - powiedział Radiu Gdańsk rysownik Jakub Babczyński.

Największą popularnością cieszyła się gra w wielkie Scrabble, podczas której drużyny układały na planszy słowa związane z twórczością poety. W miasteczku można było kupić książki i poczęstować się tortem urodzinowym. Na pamiątkę spotkania uczestnicy na płóciennych torbach drukowali cytaty z wierszy i tworzyli przypinki z logotypem poety. Było to bardzo udane spotkanie poetycko – urodzinowe, które w bardzo atrakcyjny sposób zachęciło młodych ludzi do bliższego poznania twórczości Zbigniewa Herberta – jednego z najwybitniejszych polskich poetów.

Tekst: Justyna Firmanty
Zdjęcia: Izabela Dułak

Archiwum 2014/2015

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

British Council