Pola Nadziei 2016

DSCN2231.JPG

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję Pola Nadziei. Tym razem kwesta na rzecz pomorskich hospicjów odbyła się 24 kwietnia 2016 roku. Dziewięć dzielnych wolontariuszek z klas I a, II a oraz II c, mimo nietypowego jak na tę porę roku chłodu, wraz z opiekunkami zbierało przez wiele godzin fundusze na potrzeby hospicjów przy franciszkańskim kościele Św. Trójcy w Gdańsku oraz przy parafii Św. Teresy Benedykty od Krzyża w Gdańsku. Ofiarodawcy tradycyjnie otrzymywali od wolontariuszy piękne, żółte żonkile symbolizujące nadzieję i triumf życia nad śmiercią. Mamy nadzieję, że my również poprzez zebrane fundusze włączyliśmy się w walkę z ludzkim cierpieniem i pomogliśmy wzmocnić nadzieję pacjentów pomorskich hospicjów.

Tekst: Grażyna Chrapczyńska
Zdjęcia Izabela Dułak i Grażyna Chrapczyńska