,,Polak Węgier– dwa bratanki”

IMG_9489.JPG

Wydarzenie, które miało miejsce w naszej szkole 18 października jest dowodem na to, że Polskę i Węgry łączą przyjazne historyczne i współczesne relacje. Spotkanie na temat Węgier przeprowadziły dla nas reprezentantki Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Gdańsku.  Rodowita Węgierka – Pani Dorottya Somogy – podczas arcyciekawej prezentacji w języku angielskim przedstawiła najważniejsze informacje o swoim kraju.
Uczniowie klasy I A, I B, I C, II A i II C zobaczyli krótkie filmy o prezentowanym państwie i uzupełnili swą wiedzę na temat historii, zwyczajów, zabytków i kulinariów tego bliskiego, choć egzotycznego dla nas kraju. Pani Dorottaya odpowiadała na pytania uczniów a dodatkowo próbowała nas nauczyć krótkich zwrotów w jej ojczystym języku, który okazał się dla nas bardzo trudny. Dowiedzieliśmy się, że węgierski ma aż 44 litery alfabetu!
Dzięki spotkaniu uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat bliskiego nam niegdyś historycznie kraju, a dodatkowo sprawdzili i zastosowali w praktyce swoją znajomość języka angielskiego. Liczymy na więcej takich spotkań w przyszłości.

Tekst: Beata Tubis

Archiwum 2016/2017