Poloneza czas zacząć...

Studniówka 2012

Tegoroczna studniówka klas maturalnych VII Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku odbyła się 5 stycznia 2012 roku w Hotelu Mercure Hevelius. Każdy wyczekiwał tego dnia, zdając sobie sprawę z powagi sytuacji. Dziewczęta prawdopodobnie już kilka tygodni wcześniej rozpoczęły przygotowania. Trzeba wiele czasu, aby zdobyć najpotrzebniejsze rzeczy: sukienkę, buty, torebkę, ewentualnie szal, na pewno – biżuterię, no i oczywiście - podwiązkę. Chłopcy mieli podobne zadania, bo przecież należało sobie sprawić garnitur z całym oprzyrządowaniem, takim jak koszula, krawat itd.

W dniu studniówki przygotowania rozpoczęły się dość wcześnie, stąd dosyć mała frekwencja klas maturalnych na lekcjach. No bo przecież - wizyta
u fryzjera, kosmetyczki, manicurzystki - a na to trzeba wiele czasu!

Studniówka rozpoczęła się punktualnie o godzinie 20.00. Wcześniej pod hotel podjechały limuzyny, z których wysiadły eleganckie pary. Wszystkich gości w imieniu klas maturalnych powitali: uczennica klasy 3a Paulina Rolecka oraz uczeń klasy 3b – Mateusz Osiński. Głos zabrali przedstawiciele rodziców, którzy życzyli tegorocznym maturzystom miłej zabawy na sto dni przed egzaminami oraz dobrych rozsądnych wyborów w najbliższej przyszłości. Dyrektor szkoły Pan Marcin Hintz skierował do zebranej młodzieży wiele ciepłych słów i oficjalnie otworzył studniówkę, no bo przecież Poloneza czas zacząć... Tańczyło pięknie bardzo wiele par, o wiele więcej niż to jest
w zwyczaju studniówkowym w naszej szkole. Potem uczniowie odtańczyli Poloneza z zaproszonymi nauczycielami.

Po oficjalnej części nastąpił obiad, a po nim – zabawa do białego rana! Około godziny 22.30 wybrani uczniowie klas maturalnych zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierownictwem pani Teresy Frask oraz pani Bogny Wosińskiej. Były teksty kabaretowe, Taniec małych łabędziątek, oczywiście z obowiązkowym Czarnym Łabędziem, piosenki, na przykład Uczyć się każdy może..., Rap Tadeusz czy Desperado po polsku. Program bardzo się podobał.

Po tym już nic nie mogło przeszkodzić w tańcach i swawolach. Przyszli maturzyści bawili się do godziny 4.00 nad ranem i wszystko wskazuje na to, że ta noc na zawsze pozostanie w ich pamięci.

Tekst: Teresa Górzyńska-Frask
Zdjęcia: Sylwester Kryger