Pożegnanie Absolwentów VII Liceum Ogólnokształcącego

IMG_6026.JPG

24 kwietnia 2015 r. odbyła się uroczystość pożegnania Absolwentów, zamykająca licealny etap edukacji. Gościem specjalnym był Pan Bogdan Oleszek - przewodniczący Rady Miasta Gdańska.
Zgromadzeni na uroczystości zobaczyli prezentację podsumowującą trzyletnie efekty pracy klas o profilu matematyczno – geograficznym, prawno – dyplomatycznym oraz humanistyczno - lingwistycznym. Damian Gleska - uczeń klasy III B (prawno-dyplomatycznej) został uhonorowany Nagrodą im. Józefa Wybickiego za wybitne osiągnięcia w nauce oraz wzorową postawę.

Kolejnym elementem uroczystości było wręczenie dyplomów i nagród książkowych osobom, które uzyskały wysoką średnią oraz wzorowe lub bardzo dobre zachowanie. Następnie Pan Marcin Hintz – dyrektor ZSO nr 7 w Gdańsku oraz opiekunowie uhonorowali nagrodami książkowymi absolwentów zaangażowanych w działania Młodzieżowej Akademii Dyplomatycznej, Szkolnego Koła Wolontariatu, Zespołu ds. Promocji Szkoły. Nauczyciele nagrodzili również najlepszych uczniów, którzy zdobyli laury w konkursach przedmiotowych, tematycznych i sportowych.

W przemówieniach dyrektor ZSO nr 7 w Gdańsku Pan Marcin Hintz i przewodniczący Rady Miasta Gdańska Pan Bogdan Oleszek życzyli absolwentom dalszych sukcesów – szczególnie na egzaminie maturalnym. Następnie miała miejsce Oskarowa Gala, podczas której zostali uhonorowani uczniowie klas trzecich, którzy wyróżnili się swoją osobowością oraz działalnością podczas edukacji w VII LO. Część artystyczna została przygotowana przez klasy pierwsze i drugie. Był to program, który w żartobliwy sposób przedstawił drogę licealisty do upragnionej matury.

Ostatnim etapem uroczystości było spotkanie uczniów z wychowawcami. Rozdanie świadectw i czas podziękowań, wspomnień i pożegnań... VII LO ukończył rocznik, który na długo pozostanie w naszej pamięci, ponieważ wyróżnił się kreatywnością, aktywnością i twórczością we wszystkich dziedzinach.

Trzymamy kciuki za pomyślność na egzaminie maturalnym.

Tekst: Justyna Firmanty

Archiwum 2014/2015