Pożegnanie uczniów klas trzecich

k16.JPG

Tuż po świątecznej przerwie wielkanocnej, w piątek 25 kwietnia 2014r., przyszło nam pożegnać kolejny rocznik uczniów opuszczających mury Siódemki. A działo się to w obecności znamienitych gości: prócz zespołu dyrekcyjnego na widowni zasiadł radny reprezentujący naszą dzielnicę, p. Bogdan Oleszek oraz ksiądz proboszcz tutejszej parafii ksiądz Adam Kalina. Nie zabrakło przedstawicieli rodziców oraz naszych abiturientów. Obecny był też gość specjalny, ale o nim opowiem za chwilę…

Cała uroczystość rozpoczęła się, można powiedzieć, mało poważnie. A to dlatego, że scenę opanowali nasi artyści kabaretowi. Program, przygotowany przez uczniów z klasy 1c oraz 2a pod opieką p. Jarosława Kovaćs, miał być chwilą prawdy dla tych młodych artystów. Musieli oni przecież stanąć przed wymagającą widownią złożoną z tych, którzy do tej pory niepodzielnie panowali na siódemkowej scenie. I trzeba przyznać, że debiutanci zdali swój egzamin wyjątkowo dobrze. Piosenki (przygotowane przez niezawodnego p. Bartłomieja Łyzińskiego) przeplatane skeczami przenosiły widzów w czasie i przestrzeni, aby ostatecznie odpowiedzieć na – wydawałoby się – banalne pytanie: „Czym właściwie jest szkoła?”. Wraz z ostatnimi brawami żarty się skończyły. Uroczyście wprowadzony został sztandar szkoły i rozpoczęła się oficjalna część uroczystości.

Część niezwykle miła z uwagi na znaczną ilość nagród, dyplomów i podziękowań, które nasi abiturienci odebrali za swoje rozliczne działania. Przyznany został również ten najcenniejszy laur, czyli Nagroda im. Józefa Wybickiego dla wybitnie wyróżniającego się ucznia VII Liceum Ogólnokształcącego. W tym roku laureatką tej nagrody została Paulina Szatkowska (3b). Nie obyło się oczywiście bez przemówień naszych gości, podziękowań płynących ze strony rodziców oraz uczniów kończących właśnie naukę w naszej szkole.

I tak oto uroczystość dobiegłaby końca, gdyby nie obecność specjalnego gościa, który postanowił zwrócić się do zebranych w kilku mądrych, acz twardych słowach. Tym gościem był papież Jan Paweł II. Nie dziwmy się. Nie mogło przecież na tej uroczystości zabraknąć tego, który zawsze jest tak blisko młodzieży. I który w dwa dni później ogłoszony został świętym Kościoła katolickiego. Doprawdy, ostatnie dni kwietnia A. D. 2014 zapadną nam w pamięci na długo.

Tekst: Jarosław Kovaćs
Zdjęcia: Angelika Leszkowska, Dominika Orłowska, kl. 2a