PRIMUS INTER PARES

IMG_9456.JPG

13 października 2016 r. już po raz kolejny w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Gdańsku odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów naukowych Prezydenta Miasta Gdańska za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2015/2016. W tym roku nagrodzono 510 uczniów szczególnie uzdolnionych: 266 ze szkół podstawowych, 212 ze szkół gimnazjalnych, 32 ze szkół ponadgimnazjalnych orz pięciu Maturzystów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki na egzaminie maturalnym 2016.

Nagrody wręczali Prezydent Paweł Adamowicz i Przewodniczący Rady Miasta Gdańska Bogdan Oleszek. Na uroczystość licznie przybyli również rodzice uczniów.

Prezydent Gdańska, gratulując nagrodzonym, podkreślił, jak ważna jest nauka w życiu człowieka, poszerzanie zainteresowań i kształtowanie osobowości poprzez ustawiczną edukację.

W gronie stypendystów znalazła się uczennica klasy prawno-dyplomatycznej VII Liceum Ogólnokształcącego – Hanna Łosińska.

Uroczystość zakończyła się występem połączonego chóru Gimnazjum nr 3 i VII Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku i pamiątkowym zdjęciem laureatów.

Zdjęcia: Bogdan Wolf

Archiwum 2016/2017