Program Szkolna Tapeta

VII w Gdańsku przystąpiło do projektu Szkolna Tapeta, który umożliwia wyświetlanie na ekranach monitorów szkolnych komputerów codziennie innej tapety. Program ten wspiera promowanie kampanii społecznych, ofert szkół wyższych i olimpiad wiedzy.

Zainstalowanie programu szkolnatapeta.pl to okazja do realizacji celów zawartych w szkolnym programie wychowawczym i profilaktycznym, takich jak:

• Wychowanie patriotyczne,
  • Wychowanie proekologiczne,
  •  Wychowanie dla poszanowania zwierząt,
  •  Palenie szkodzi zdrowiu,
  •  Zasady bezpieczeństwa w Internecie,
  •  Bezpieczna droga do szkoły,
  •  Promowanie olimpiad wiedzy o informatyce, matematyce, ekonomii,     przedsiębiorczości, ekologii,
  •  Promowanie szkolnictwa wyższego.

W ramach tego projektu do Konkursu Moja Szkolna Tapeta szkoła zgłosiła pracę uczennicy kl. I c Anny Sarnowskiej Ocal życie. Przestań palić. Głosowanie internautów na prace konkursowe rozpoczęło się 1 marca na stronie facebook.pl/szkolna.tapeta i potrwa do końca marca. Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do głosowania na pracę Ani.

Grażyna Socha