Rajd do Będomina

Tradycją naszej szkoły jest udział klas pierwszych w integracyjnym Rajdzie do Będomina. W tym roku odbył się on przy pięknej słonecznej pogodzie. W drodze do Muzeum Hymnu Narodowego złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicz przy pomniku więźniarek żydowskich, które zginęły w Marszu Śmierci.

Następnie udaliśmy się do Muzeum, gdzie każda klasa zwiedziła wystawę poświęconą życiu i działalności Józefa Wybickiego – patrona naszej szkoły. Następnie przeszliśmy lasem nad jezioro w Nowym Barkoczynie, czekało tam na nas ognisko przygotowane przez uczniów klasy drugiej C. Po krótkim odpoczynku rozpoczęły się gry i zabawy integracyjne. Były to quizy sprawdzające wiedzę z różnych przedmiotów oraz konkursy sportowe. Po zaciętej rywalizacji najlepszą z klas okazała się pierwsza C. Zwycięzcom wręczono Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły "Omnibus Klas Pierwszych". Z wyjazdu wróciliśmy późnym popołudniem, ale w znakomitych humorach.

Tekst: Michalina Girsztowt, kl. I B
Zdjęcia: Grażyna Chrapczyńska