Rajd do Będomina

Rajd do Będomina

Tradycją naszej szkoły jest udział klas pierwszych w integracyjnym Rajdzie do Będomina. W tym roku odbył się on przy pięknej słonecznej pogodzie. W drodze do Muzeum Hymnu Narodowego złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicz przy pomniku więźniarek żydowskich, które zginęły w Marszu Śmierci.

Następnie udaliśmy się do Muzeum, gdzie każda klasa zwiedziła wystawę poświęconą życiu i działalności Józefa Wybickiego – patrona naszej szkoły. Następnie przeszliśmy lasem nad jezioro w Nowym Barkoczynie, czekało tam na nas ognisko przygotowane przez uczniów klasy drugiej C. Po krótkim odpoczynku rozpoczęły się gry i zabawy integracyjne. Były to quizy sprawdzające wiedzę z różnych przedmiotów oraz konkursy sportowe. Po zaciętej rywalizacji najlepszą z klas okazała się pierwsza C. Zwycięzcom wręczono Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły "Omnibus Klas Pierwszych". Z wyjazdu wróciliśmy późnym popołudniem, ale w znakomitych humorach.

Tekst: Michalina Girsztowt, kl. I B
Zdjęcia: Grażyna Chrapczyńska
Sandra Wronowska kl. I A

Archiwum 2010/2011

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

British Council