Rajd do Będomina

b12 (1).jpg

 

26 września 2017 r. uczniowie sześciu klas pierwszych naszej szkoły wraz z wychowawcami
i opiekunami udali się na pierwszą wspólną wycieczkę do Będomina na Kaszubach. Wreszcie, po kilku bardzo deszczowych i pracowitych tygodniach nauki, młodzież naszego liceum mogła cieszyć się wrześniowym słońcem i odpocząć od codziennej rutyny, integrując się na łonie natury i poznając historię swojego patrona Józefa Wybickiego.

Głównym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Hymnu Narodowego Będominie, które mieści się w XVIII-wiecznym dworku niedaleko Kościerzyny, należącym niegdyś do Józefa Wybickiego.

Uczniowie mogli zapoznać się z dwiema stałymi wystawami. Pierwsza zatytułowana „Józef Wybicki i jego epoka”, przedstawia życie i działalność publiczną Józefa Wybickiego,  a także historię powstania „Mazurka Dąbrowskiego”. Młodzież zwiedziła również zabytkowe wnętrze pomorskiego dworu szlacheckiego z XVIII i początku XIX wieku. Kolejna wystawa prezentowała drzewo genealogiczne rodu Wybickich oraz bardzo cenne eksponaty takie jak biżuteria z okresu Powstania Styczniowego.

Zwieńczeniem rajdu były zawody o puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Gdańsku i tytuł „Omnibusa klas pierwszych”, a potem wspólne ognisko, śpiew przy akompaniamencie gitary oraz pieczenie kiełbasek nad jeziorem. Pop posileniu się i odpoczynku młodzież wróciła do Gdańska. Przed nimi- przygotowania do uroczystości ślubowania klas pierwszych.

Tekst: Iwona Dittmer
Zdjęcia: Jarosław Kovaćs

Aktualności

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

British Council