Rajd do Będomina 2012

Rajd do Będomina

Tradycją VII Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku jest udział klas pierwszych w integracyjnym Rajdzie do Będomina. Ma on duże znaczenie, ponieważ łączy się z poznaniem wybitnej postaci polskiej kultury będącej jednocześnie patronem naszej szkoły. Pierwszym etapem Rajdu było złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy pomniku żydowskich więźniarek, które zginęły w Marszu Śmierci, ich mogiła znajduje się w Będominie. Następnie zwiedzaliśmy Muzeum Hymnu Narodowego. Każda klasa zapoznała się z życiem i działalnością Józefa Wybickiego. Było to również bardzo ciekawe spotkanie z historią Polski. Kolejny etap wycieczki łączył się z przejściem lasem nad jezioro w Nowym Barkoczynie, gdzie na uczestników czekało ognisko przygotowane przez kolegów z klasy drugiej. Po krótkim odpoczynku, pieczeniu kiełbasek rozpoczęła się zacięta rywalizacja miedzy klasami o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły „Omnibus klas Pierwszych”. Były to gry i zabawy integracyjne, quizy sprawdzające wiedzę z różnych przedmiotów oraz konkursy sportowe. Najlepszą z klas okazała się pierwsza B. Pogoda niestety nam nie dopisała, ale humory były wyśmienite. Rajd był bardzo udany. Pozwolił społeczności klas pierwszych na integrację, pogłębienie znajomości historii oraz poznanie tradycji szkoły.

Tekst: Uczniowie klasy I B
Zdjęcia: Joanna Bortkun, Anna Sarnowska