Rajd do Będomina

01.1.jpg

23 września 2016 r. cztery klasy pierwsze wraz z opiekunami udały się na rajd do Będomina - miejsca urodzin patrona naszego liceum – Józefa Wybickiego. Zwiedziliśmy barokowy dworek oraz wystawę poświęconą godłu państwowemu i barwom narodowym. Dowiedzieliśmy się wiele na temat życia i twórczości wielkiego Polaka, patrioty oraz twórcy hymnu narodowego.

Następnie odbyły się zawody sportowe połączone z turniejem wiedzy o Patronie i VII LO. Tytuł Omnibusa i Puchar Dyrektora Szkoły zdobyła klasa I C. Kolejnym etapem rajdu było miejsce pamięci – mogiła zamordowanych przez Niemców w 1945 roku więźniarek – obywatelek Węgier pochodzenia żydowskiego. Odmówiliśmy kadisz i katolicką modlitwę za zmarłych w obozach koncentracyjnych.

Potem czekało nas przejście ,,borem, lasem..." do miejsca, gdzie ognisko zachęcało do pieczenia chleba i kiełbasek. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, które wykonali pan Jarosław Kovaćs,  Paulina Szlagowska z klasy I D i Denis Sobol z klasy I B. Rajd przyczynił się do pogłębienia wiedzy o patronie szkoły oraz integracji klas pierwszych.

Tekst: Janusz Klemens

Archiwum 2016/2017

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

British Council