Rajd do Będomina

01.1.jpg

23 września 2016 r. cztery klasy pierwsze wraz z opiekunami udały się na rajd do Będomina - miejsca urodzin patrona naszego liceum – Józefa Wybickiego. Zwiedziliśmy barokowy dworek oraz wystawę poświęconą godłu państwowemu i barwom narodowym. Dowiedzieliśmy się wiele na temat życia i twórczości wielkiego Polaka, patrioty oraz twórcy hymnu narodowego.

Następnie odbyły się zawody sportowe połączone z turniejem wiedzy o Patronie i VII LO. Tytuł Omnibusa i Puchar Dyrektora Szkoły zdobyła klasa I C. Kolejnym etapem rajdu było miejsce pamięci – mogiła zamordowanych przez Niemców w 1945 roku więźniarek – obywatelek Węgier pochodzenia żydowskiego. Odmówiliśmy kadisz i katolicką modlitwę za zmarłych w obozach koncentracyjnych.

Potem czekało nas przejście ,,borem, lasem..." do miejsca, gdzie ognisko zachęcało do pieczenia chleba i kiełbasek. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, które wykonali pan Jarosław Kovaćs,  Paulina Szlagowska z klasy I D i Denis Sobol z klasy I B. Rajd przyczynił się do pogłębienia wiedzy o patronie szkoły oraz integracji klas pierwszych.

Tekst: Janusz Klemens

Archiwum 2016/2017