Salon Młodopolski im. Arama Rybickiego

Młodzieżowa Akademia Dyplomatyczna nawiązała współpracę z Salonem Młodopolskim im. Arama Rybickiego. Pierwszym działaniem był udział młodzieży z MAD-u w debacie, jak odbyła się 28 listopada 2011 r. o godzinie 19.00 w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Debatę pt. Polska po wyborach. Ocena werdyktu wyborców oraz wyzwań stojących przed Polską prowadził dr Grzegorz Grzelak, a udział wzięli znamienici interlokutorzy – prof. Ireneusz Krzemiński oraz Wicemarszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej – Jan Wyrowiński. Gośćmi honorowymi spotkania byli: Arcybiskup senior Archidiecezji gdańskiej Tadeusz Gocłowski, Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Bogdan Borusewicz, dr hab. Aleksander Hall.

Ponad dwugodzinne spotkanie stanowiło rzeczowy opis polskiej sceny politycznej po październikowych wyborach do parlamentu, próbowano postawić diagnozę obecnego układu sił w Sejmie i starano się określić perspektywy naszego kraju w najbliższych czterech latach. Dla naszych uczniów była to dobra lekcja przed debatą jaką odbędziemy w szkole 19 grudnia 2011 r. na podobny temat. Skonfrontujemy posłów z największych polskich partii.

Tekst: Janusz Klemens
Zdjęcia: Marek Kowalczyk, kl. II A