Śladami patrona szkoły - rajd do Będomina

IMG_6884.JPG

Tradycją VII Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku jest udział klas pierwszych w integracyjnym rajdzie do Będomina. Celem wycieczki jest poznanie wybitnej postaci polskiej kultury będącej jednocześnie patronem naszej szkoły. Dlatego z dużym zainteresowaniem zwiedzaliśmy Muzeum Hymnu Narodowego, gdzie uczniowie zapoznali się z życiem i działalnością Józefa Wybickiego. Było to również bardzo ciekawe spotkanie z historią Polski, którą przedstawił nam przewodnik.

Druga część wycieczki miała charakter integracyjny. Na uczestników czekało ognisko przygotowane przez kolegów z klasy drugiej. Po krótkim odpoczynku rozpoczęła się zacięta rywalizacja miedzy klasami o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły „Omnibus klas Pierwszych”. Były to gry i zabawy, quizy sprawdzające wiedzę z różnych przedmiotów jak również z dziedziny związanej z patronem szkoły. Odbyły się konkursy sportowe. Najlepszą z klas okazała się pierwsza A, zespoły B i C zajęły drugie miejsce.

Ostatnim etapem rajdu było złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy pomniku żydowskich więźniarek, które zginęły w Marszu Śmierci. Ich mogiła znajduje się w Będominie. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć pomordowanych.

Podczas wycieczki pogoda niestety nam nie dopisała, ale humory były wyśmienite. Wyjazd pozwolił społeczności klas pierwszych na integrację, pogłębienie znajomości historii oraz poznanie tradycji szkoły.

Tekst: Justyna Firmanty

Archiwum 2013/2014