Ślubowanie uczniów klas pierwszych

IMG_1392.JPG

27 września 2013 roku, w przeddzień urodzin patrona szkoły - Józefa Wybickiego, uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie, które odebrał dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 7 Marcin Hintz. Podczas uroczystości zaszczycił nas swoją obecnością
Pan dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańsku adwokat Dariusz Strzelecki. Otrzymaliśmy także listy gratulacyjne od Jego Magnificencji prof. dr hab. Stanisław Mocka Rektora Collegium Civitas w Warszawie oraz prof. dr hab. Eugeniusza Cezarego Króla Dyrektora Instytutu Studiów Politycznych PAN. Uczniowie klas pierwszych poprzez słowa przysięgi zobowiązali się do godnego reprezentowania szkoły, systematycznej i sumiennej nauki, szanowania drugiego człowieka oraz służenia Ojczyźnie. Następnie przedstawiciele klas złożyli podpisy pod tekstem ślubowania w kronice szkoły.

Na zakończenie uroczystości Pan Marcin Hintz wręczył Puchar Przechodni Klas Pierwszych zespołowi Pani Beaty Tubis - I A, która zwyciężyła podczas turnieju w Będominie. Uzupełnieniem obchodów Dnia Patrona była wystawa poświęcona życiu i twórczości Józefa Wybickiego przygotowana w bibliotece szkolnej przez panią Izabelę Dułak. Odbyły się również lekcje biblioteczne. Ślubowanie było bardzo ważnym dniem w życiu pierwszoklasistów, dając im pełną świadomość praw i obowiązków uczniów VII Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku.

Justyna Firmanty

Archiwum 2013/2014