Ślubowanie uczniów klas pierwszych

01. Ťlub.jpg

W dniu 4 października 2016 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania klas pierwszych. Uświetniła ją obecność gości – Przewodniczącego Rady Miasta Gdańska pana Bogdana Oleszka oraz dr Karola Nawrockiego Naczelnika Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku.
W imieniu nowo przyjętych do VII Liceum Ogólnokształcącego uczniów ślubowanie złożyli przedstawiciele poszczególnych klas. Ich przyrzeczenia potwierdzone zostały wpisami do kroniki szkoły. Postać Patrona Szkoły – Józefa Wybickiego – przypomniał wszystkim program artystyczny przygotowany przez panią Justynę Firmanty, wychowawcę klasy I c. Informacje o życiu i działalności Patrona przeplatane były piosenkami w wykonaniu utalentowanych wokalistek z klasy II b.

Uczniom klas pierwszych życzymy samych sukcesów i … wytrwałości w wypełnianiu złożonych przyrzeczeń!

Tekst: Grażyna Chrapczyńska
Zdjęcia: Janusz Klemens