Ślubowanie uczniów klas pierwszych

29 września 2010 r. obchodzono w VII Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku, w rocznicę urodzin twórcy Hymnu Narodowego, Dzień Patrona szkoły. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie.

My uczniowie klas pierwszych VII Liceum Ogólnokształcącego uroczyście ślubujemy:
uczyć się pilnie, sumiennie, systematycznie,
zachowywać się godnie, jak przystoi uczniom naszej szkoły;
szanować drugiego człowieka;
służyć Ojczyźnie równie żarliwie,
jak czynił to Patron naszej szkoły – Józef Wybicki.

Następnie przedstawiciele klas złożyli podpisy pod tekstem ślubowania w kronice szkoły. Uroczystość, prowadzoną przez przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Dawida Tuska, uświetnił przygotowany przez panią Grażynę Chrapczyńską program artystyczny, przedstawiający sylwetkę wielkiego patrioty oraz występ chóru szkolnego prowadzony przez panią Bognę Wosińską. Uzupełnieniem obchodów Dnia Patrona była wystawa poświęcona życiu i twórczości Józefa Wybickiego przygotowana w bibliotece szkolnej przez panią Izabelę Dułak.

Tekst: Grażyna Chrapczyńska
Zdjęcia: Tomasz Butkiewicz