SPOTKANIE Z MISTRZEM OLIMPIJSKIM - ADAMEM KOROLEM

 

Dnia 29 stycznia 2015 r. mieliśmy przyjemność poznać ważną osobistość jaką jest Adam Korol - czterokrotny złoty medalista mistrzostw świata oraz mistrz olimpijski z Pekinu. Tematem spotkania było przybliżenie sylwetki wioślarza, ale także Bezpieczeństwo w sporcie oraz budowanie własnej wartości poprzez osiągnięcia sportowe.

Pan Adam Korol początkowo opowiedział nam o swojej karierze sportowej. Pierwsze sukcesy sportowe zaczął odnosić będąc jeszcze w podstawówce. Opowiedział nam o tym,
jak zaczęła się jego przygoda z tym, mimo wszystko, mało popularnym w naszym kraju sportem. Rozmawiając z Panem Korolem odnosiło się wrażenie, że jest on człowiekiem miłym i bezpośrednim. Chętnie odpowiadał na zadawane pytania i bez ogródek mówił
o ciężkiej pracy na treningach.

Ważnym aspektem jaki poruszyliśmy z naszym gościem były częste wyjazdy
na zgrupowania i zawody. Pan Adam Korol opowiadał, iż w ciągu 25 lat treningu, więcej czasu spędził na zgrupowaniach sportowych niż ze swoją rodziną. Nasz gość za swój osobisty sukces uważa to, że jego mimo jego długotrwałych nieobecności w domu, jego rodzina jest szczęśliwa i że ma cudowne dzieci.

Zadaliśmy również panu Korolowi pytanie dotyczące jego diety. Dowiedzieliśmy się, iż była ona bardzo restrykcyjna – pozbawiona słodyczy, napojów gazowanych i słonych przekąsek.

Olimpijczyk opowiedział nam również o tym jak bardzo niebezpiecznym sportem bywa wioślarstwo z racji bliskiego kontaktu z wodą. Mistrz zrelacjonował swój wypadek podczas treningu w Gdańsku, który niefortunnie zakończył się jego wpadnięciem do wody.

Kolejnym tematem poruszonym podczas rozmowy były relacje pomiędzy członkami osady. Dowiedzieliśmy się, iż zawodnicy z czwórki dbali o to, by ich działaniom przyświecał nadrzędny cel – zwycięstwo w zawodach.

Na zakończenie nasz gość podkreślił, iż spełnił się jako sportowiec, gdyż w swojej dyscyplinie zdobył wszystkie możliwe trofea.

 

 

 

Autorki tekstu: Alicja Józefowicz i Julia Smentek.

Archiwum 2014/2015

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

British Council