SPOTKANIE Z PANIĄ PREMIER HANNĄ SUCHOCKĄ

10.Such.0.jpg

 

15 maja 2014 roku, dzięki uprzejmości Fundacji im. Arkadiusz Rybickiego spotkaliśmy się w Ratuszu Starego Miasta w Gdańsku z Panią Premier Hanną Suchocką. Spotkanie odbyło się w ramach XXV odsłony Salonu Młodopolskiego im. Arama Rybickiego.

 

Uczniowie, zaangażowani w działania Młodzieżowej Akademii Dyplomatycznej poznali niezwykle istotną postać, która wpłynęła na kształt nowego ładu demokratycznego w Europie po 1989 roku – Hannę Suchocką-polityka, prawnika i wykładowcę akademickiego. W latach 1992–1993 pełniła funkcję premiera Polski, w latach 1997–2000 była ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym w rządzie Jerzego Buzka. Była wieloletnią posłanką na Sejm PRL - w latach 1989–2001 na Sejm RP X, I, II i III kadencji. Uwieńczeniem jej kariery była sprawowana w latach 2001–2013 godność ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej przy Stolicy Apostolskiej oraz Zakonie Maltańskim.

Spotkanie z Panią Premier pozwoliło nam bardziej zrozumieć istotę przemian po roku 1989, jak również światowy wymiar osoby Jana Pawła II i roli, jaką odegrał w zmianach ustrojowych w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Tekst i zdjęcia: Janusz Klemens

Archiwum 2013/2014

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

British Council