SPOTKANIE Z PANIĄ PREMIER HANNĄ SUCHOCKĄ

10.Such.0.jpg

 

15 maja 2014 roku, dzięki uprzejmości Fundacji im. Arkadiusz Rybickiego spotkaliśmy się w Ratuszu Starego Miasta w Gdańsku z Panią Premier Hanną Suchocką. Spotkanie odbyło się w ramach XXV odsłony Salonu Młodopolskiego im. Arama Rybickiego.

 

Uczniowie, zaangażowani w działania Młodzieżowej Akademii Dyplomatycznej poznali niezwykle istotną postać, która wpłynęła na kształt nowego ładu demokratycznego w Europie po 1989 roku – Hannę Suchocką-polityka, prawnika i wykładowcę akademickiego. W latach 1992–1993 pełniła funkcję premiera Polski, w latach 1997–2000 była ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym w rządzie Jerzego Buzka. Była wieloletnią posłanką na Sejm PRL - w latach 1989–2001 na Sejm RP X, I, II i III kadencji. Uwieńczeniem jej kariery była sprawowana w latach 2001–2013 godność ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej przy Stolicy Apostolskiej oraz Zakonie Maltańskim.

Spotkanie z Panią Premier pozwoliło nam bardziej zrozumieć istotę przemian po roku 1989, jak również światowy wymiar osoby Jana Pawła II i roli, jaką odegrał w zmianach ustrojowych w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Tekst i zdjęcia: Janusz Klemens

Archiwum 2013/2014

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

Okręgowa Izba Lekarska

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk