Spotkanie z redaktorem Adamem Michnikiem

1.jpg

Kolejna, XIV odsłona Salonu Młodopolskiego, która miała miejsce 19 listopada 2012 r. w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie pozwoliła na poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, jaka jest Polska ćwierć wieku po rewolucji Solidarności. Rzeczywiście, dystans czasu sprzyja refleksji, pozwala na wyrobienie stosownej perspektywy. Jak dowodzi przykład Redaktora - drogi dawnej, antykomunistycznej opozycji rozeszły się na różne strony. Nowa Polska wyrosła z marzeń milionów nie spełniła oczekiwań wielu. Dlaczego tak się stało?
Tezy stawiane przez Adama Michnika, który był czynnym współtwórcą III RP, jak również  interpretacja polskich przemian po 1989 roku wśród części słuchaczy wzbudziły liczne kontrowersje. Stąd też bardzo żywa dyskusja w drugiej części spotkania.
Moderatorem wydarzenia był prezes Zarządu Fundacji im. Arkadiusza Rybickiego – Mirosław Rybicki.
Spotkanie  pozwoliło młodzieży na konfrontację własnych postaw wobec otaczającej rzeczywistości z koncepcjami redaktora naczelnego Gazety Wyborczej oraz umożliwiło dotknięcie sztuki prowadzenia sporów – erystyki. Przydatnej, nie tylko w szkole.
 

tekst i zdjęcia: Janusz Klemens

Archiwum 2012/2013

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

Okręgowa Izba Lekarska

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk