Spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka Panem Markiem Michalakiem oraz Wiceprezydentem Miasta Gdańska Panem Piotrem Kowalczukiem

5 czerwca 2017 roku społeczność uczniów rodziców i nauczycieli Gimnazjum nr 3 oraz VII Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku spotkała się z Rzecznikiem Praw Dziecka Panem Markiem Michalakiem oraz Wiceprezydentem Miasta Gdańska Panem Piotrem Kowalczukiem i Zastępcą Dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego Panem Grzegorzem Krygerem. Rada Rodziców oraz Samorządy Klasowe jak również licznie przybyli na spotkanie rodzice i uczniowie wyrazili swoje stanowisko w sprawie fałszywie wykreowanego przez media wizerunku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Gdańsku. Nasza społeczność potwierdziła, że pragnie bronić dobrego imienia szkoły.

11 maja uczniowie stanęli w obronie pokrzywdzonej dziewczynki. Gimnazjaliści i Licealiści przerwali bójkę, wykazując się odwagą wobec osób, które przyszły z innych szkół. Zachowali się bardzo dojrzale i odpowiedzialnie.

Cieszymy się, że Rzecznik Praw Dziecka i Pan Wiceprezydent Piotr Kowalczuk wysłuchali naszego głosu. Apelowaliśmy, by Prezydent Miasta Gdańska Pan Paweł Adamowicz ,,miał odwagę bronić naszą szkołę”. Prawda powinna być przedstawiona w mediach w sposób rzetelny. Nasza szkoła to dobra szkoła. Gimnazjaliści i Licealiści potwierdzili, że czują się w niej bezpiecznie. Pan Dyrektor dba o wszystkich uczniów.

Dziękujemy Rzecznikowi Praw Dziecka i Panu Wiceprezydentowi Piotrowi Kowalczukowi za zapewnienie o pomocy dla naszej szkoły oraz wysłuchaniu naszego zdania. Wierzymy, że prawda zwycięży i dobre imię naszej szkoły zostanie przywrócone.

Tekst: Dominik Chodkowski

Archiwum 2016/2017