Spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka Panem Markiem Michalakiem oraz Wiceprezydentem Miasta Gdańska Panem Piotrem Kowalczukiem

5 czerwca 2017 roku społeczność uczniów rodziców i nauczycieli Gimnazjum nr 3 oraz VII Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku spotkała się z Rzecznikiem Praw Dziecka Panem Markiem Michalakiem oraz Wiceprezydentem Miasta Gdańska Panem Piotrem Kowalczukiem i Zastępcą Dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego Panem Grzegorzem Krygerem. Rada Rodziców oraz Samorządy Klasowe jak również licznie przybyli na spotkanie rodzice i uczniowie wyrazili swoje stanowisko w sprawie fałszywie wykreowanego przez media wizerunku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Gdańsku. Nasza społeczność potwierdziła, że pragnie bronić dobrego imienia szkoły.

11 maja uczniowie stanęli w obronie pokrzywdzonej dziewczynki. Gimnazjaliści i Licealiści przerwali bójkę, wykazując się odwagą wobec osób, które przyszły z innych szkół. Zachowali się bardzo dojrzale i odpowiedzialnie.

Cieszymy się, że Rzecznik Praw Dziecka i Pan Wiceprezydent Piotr Kowalczuk wysłuchali naszego głosu. Apelowaliśmy, by Prezydent Miasta Gdańska Pan Paweł Adamowicz ,,miał odwagę bronić naszą szkołę”. Prawda powinna być przedstawiona w mediach w sposób rzetelny. Nasza szkoła to dobra szkoła. Gimnazjaliści i Licealiści potwierdzili, że czują się w niej bezpiecznie. Pan Dyrektor dba o wszystkich uczniów.

Dziękujemy Rzecznikowi Praw Dziecka i Panu Wiceprezydentowi Piotrowi Kowalczukowi za zapewnienie o pomocy dla naszej szkoły oraz wysłuchaniu naszego zdania. Wierzymy, że prawda zwycięży i dobre imię naszej szkoły zostanie przywrócone.

 

 

 

Tekst: Dominik Chodkowski

Archiwum 2016/2017

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

British Council