Stypendia

JEDNORAZOWE STYPENDIUM
PREZYDENTA MIASTA GDAŃSKA

dla uczniów szczególnie uzdolnionych oraz dla maturzystów

Stypendia są przyznawane dzieciom i młodzieży uczącym się w gdańskich szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych oraz uczniom na stałe zameldowanym w Gdańsku uczącym się poza Gdańskiem. Warunkiem przyznania stypendium za najwyższy wynik z egzaminu maturalnego jest stałe zameldowanie w Gdańsku. Jednorazowe stypendium mogą otrzymać: zwycięzcy konkursów i olimpiad, zwycięzcy zawodów sportowych, uczniowie, który legitymują się osiągnięciami w konkursach na szczeblu miejskim oraz absolwenci szkoły średniej, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen w danej szkole na egzaminie maturalnym. Uczniowie ubiegający się o stypendium muszą uzyskać przynamniej „bardzo dobrą” ocenę z zachowania.
KATEGORIE i kryteria przyznawania stypendiów:

Kategoria I
Stypendium może otrzymać absolwent szkoły ponadgimnazjalnej, który uzyskał najwyższy wynik punktowy w danej szkole z egzaminu maturalnego oraz spełnia jeden z poniższych warunków:

• posiada osiągnięcia w konkursach: międzynarodowych, ogólnopolskich,
  • jest laureatem olimpiad na szczeblu międzynarodowym lub ogólnopolskim,
  • jest zwycięzcą konkursów na szczeblu przynajmniej wojewódzkim – I, II, III miejsce,
  • posiada stałe zameldowanie w mieście Gdańsku.

Kategoria II
Stypendium może otrzymać uczeń, który jest laureatem olimpiady na szczeblu międzynarodowym lub krajowym, zwycięzcą konkursu ogólnopolskiego (I, II, III m-ce) oraz osiągnął średnią ocen co najmniej:

• 5,0 - dla szkół podstawowych i gimnazjów
  • 4,8 - dla szkół ponadgimnazjalnych.

Kategoria III
Stypendium może otrzymać uczeń, który jest laureatem olimpiady na szczeblu wojewódzkim, zwycięzcą konkursu szczebla wojewódzkiego (I, II, III m-ce) oraz osiągnął średnią ocen co najmniej:

• 5,0 - dla szkół podstawowych i gimnazjalnych
  • 4,8 - dla szkół ponadgimnazjalnych.

Kategoria IV
Stypendium może otrzymać uczeń, który jest zwycięzcą zawodów sportowych na szczeblu co najmniej wojewódzkim (I, II, III miejsce), oraz osiągnął średnią ocen co najmniej:

• 4,5 – przy osiągnięciach międzynarodowych
  • 4,8 – przy osiągnięciach ogólnopolskich i wojewódzkich.

Kategoria V
Stypendium może otrzymać uczeń, który jest zwycięzcą konkursu miejskiego (I, II, III miejsce), oraz osiągnął średnią ocen co najmniej:

• 5,5 - dla szkół podstawowych i gimnazjalnych
  • 5,0 - dla szkół ponadgimnazjalnych.

STYPENDIUM DYREKTORA
Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 7 w Gdańsku

za bardzo dobre wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe
dla uczniów VII Liceum Ogólnokształcącego
im. Józefa Wybickiego

Kryteria przyznawania stypendium:

1. Laureaci i zwycięzcy olimpiad, konkursów lub zawodów sportowych z zachowaniem następującej kolejności poziomów:
    • międzynarodowy,
    • krajowy,
    • wojewódzki,
    • międzyszkolny (rejonowy),
    • szkolny.
  2. Uczniowie, którzy uzyskali średnią powyżej 4,75 i co najmniej bardzo dobrą ocenę zachowania.
  3. Uczniowie, którzy otrzymali Stypendium Prezydenta Miasta Gdańska za bardzo dobre wyniki w nauce wyłączeni są z grupy osób, które mogą ubiegać się o Jednorazowe Stypendium Dyrektora Szkoły za II półrocze roku szkolnego, za który otrzymali nagrodę.
  4. Przyznawanie stypendium odbywa się po zakończonej klasyfikacji rocznej lub śródrocznej
    • Wychowawcy klas składają pisemny wniosek do przewodniczącej komisji,
    • Wnioski rozpatruje szkolna komisja przyznająca stypendia powołana przez Radę Pedagogiczną Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 7 spośród nauczycieli uczących w VII Liceum Ogólnokształcącym,
    • Ostateczną decyzję podejmuje dyrektor szkoły.