Sukces w konkursie recytatorskim

13 kwietnia b.r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku odbył się VIII Przegląd Poezji Jacka Kaczmarskiego, w którym już od kilku lat biorą udział także uczniowie naszego liceum. W tym roku „Siódemkę” reprezentowała uczennica klasy 2 c, Karolina Jakubowska, która w kategorii „recytacja” uzyskała II miejsce (jury nie przyznało pierwszego miejsca). Karolina przygotowała tekst niezwykle piękny, ale też niełatwy – „Legendę o miłości”. Jak większość utworów Jacka Kaczmarskiego, został on napisany jako wyrazista rytmicznie ballada, więc recytator musi inaczej spojrzeć na tekst – tak, aby nie popaść w schemat interpretacyjny. Karolinie się to udało, czego dowodem jest docenienie jej wysiłku przez jurorów konkursu. Gratulujemy i zachęcamy uczniów VII LO do uczestnictwa w przyszłorocznym przeglądzie, który jest dobrą okazją nie tylko do sprawdzenia swych umiejętności recytatorskich, ale także – do głębszego zapoznania się z twórczością „Barda Solidarności”.

Tekst: Mariola Rautenberg

Archiwum 2011/2012