SUKCES W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE RECYTATORSKIM

konkurs 1.jpg

20 maja w gdańskim Pałacu Młodzieży odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Wejrzeć w siebie”, poświęcony twórczości Henryka Sienkiewicza. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zgłosiło się do niego dwudziestu siedmiu uczniów z całego województwa. Poziom recytacji był tak wysoki, że pierwsze trzy miejsca nagrodzono ex aequo. W gronie laureatów znaleźli się także uczniowie VII LO – Sandra Bartelik z klasy 2b uzyskała II miejsce za recytację fragmentu „Szkiców węglem”, a Adam Kaim z klasy 2a – V miejsce za wykonanie fragmentu „Potopu”. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę pięknie wydane powieści Henryka Sienkiewicza.

Laureatom konkursu gratulujemy i zachęcamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w konkursach recytatorskich w przyszłym roku szkolnym.

Tekst: Mariola Rautenberg
Zdjęcia: Mariola Rautenberg, Pałac Młodzieży w Gdańsku