Święto Komisji Edukacji Narodowej 2011

Święto KEN 2011

Święto Komisji Edukacji Narodowej, czyli popularny Dzień Nauczyciela na wesoło? Czemu nie! Samorząd Uczniowski VII LO postanowił uczcić to wydarzenie przygotowując dla nauczycieli oraz uczniów program kabaretowy oraz niespodziankę – zgadywankę.

Skecze i piosenki jak zwykle ukazały relacje między uczniem i nauczycielem w krzywym zwierciadle satyry i – jak zwykle – oprócz śmiechu skłaniały do przemyśleń nad kondycją polskiej szkoły. To przecież tu, na tej edukacyjnej barykadzie, codziennie toczone są boje, w których często wygrywa popularny belfer, ale też brać uczniowska nie raz dumnie podnosi sztandary. Śmiem twierdzić, że ksiądz Konarski, który z niebiańskiego poziomu przygląda się tym przepychankom, zaciera ręce i dopinguje gorąco obu stronom...

W drugiej części programu uczniowie postanowili ujawnić całą prawdę i sięgnęli do archiwalnych zdjęć z dzieciństwa naszych nauczycieli. Zgadywanka „Kto to taki?” wzbudzała szczere salwy śmiechu wśród widzów. Atmosfera stała się jakby bardziej familijna i w niektórych głowach pojawiły się dobre myśli. Ale wtedy oczywiście zabrzmiał dzwonek, czar prysnął i trzeba było szybko sprzątać po tym widowisku i wracać na lekcje.

Samorządowi Uczniowskiemu gratulujemy pomysłu, aktorom talentu. I liczymy oczywiście na kolejne przedstawienia na takim poziomie.

Tekst: Jarosław Kovaćs
Zdjęcia: Kinga Piotrowska, kl. II C